Національний центр «Мала академія наук України» з 17 вересня по 17 грудня 2021 року проводив курс «Створи свою гру в Unity» у рамках Всеукраїнської профільної ІТ школи Малої академії наук України з використанням дистанційних технологій.
До участі були запрошені учні 8–11 класів закладів загальної середньої освіти. Програмою передбачено лекційні заняття та самостійна робота учасників.
Учень Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Семеліт Тимофій (8-Б клас) успішно опанував курс за програмою. За результатами рейтингової оцінки Тимофій отримав сертифікат.
Щиро вітаємо юного програміста, бажаємо нових перемог.
24-25 листопада 138 юних науковців презентували свої напрацювання на ХІІ Всеукраїнській виставці-конкурсі «Майбутнє України». Учасниками грандіозної наукової події від Сумщини стали слухачі Сумського територіального відділення МАН України.
Вітаємо з перемогою!!!
Номінація «Матеріалознавство» ІІІ місце здобула Фесун Анна, вихованка Будинку для дітей та юнацтва Липоводолинської селищної ради, учениця 11 класу Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів. Анна вразила членів журі поєднанням матеріалознавства та художньої творчості. Тема роботи: «Магнітна рідина в образотворчому мистецтві».
Номінація «Екологія та ресурсоощадження» ІІІ місце посів Сіняєв Руслан, вихованець Комунального закладу "Роменська міська Мала академія наук учнівської молоді" Роменської міської ради, з темою роботи «Акустично-електричний перетворювач енергії».
Сертифікати учасників за номінаціями отримали
... Читати далі »
Навчання фізики передбачає залучення школярів до таких видів діяльності, які дозволяють використовувати набуті знання на практиці, зокрема, до виконання учнями лабораторних робіт. Під час лабораторної роботи кожен учень працює з приладами чи установками. У рамках проведення місячника академічної доброчесності в 10 класі була проведена лабораторна робота з теми «Вивчення руху тіла по колу». Мозковий штурм активізував розумову діяльність школярів. Науковий ланцюжок допоміг узагальнити навчальний матеріал та дав зрозуміти, чи всі усвідомили матеріал даної теми. Учні показали знання з Інструктажу з БЖД, вміння працювати з обладнанням, дотримуючись інструкції до лабораторної роботи, були наполегливими, охайними. Учням вдалися всі досліди, зроблені розрахунки. Спрацювали всі форми й методи на уроці. Також відчувалася віддача учнів: вони були зацікавлені процесом роботи з приладами. Використана технологія «Створення ситуації успіху», дала можливість по
... Читати далі »
30 вересня згідно плану проведення місячника академічної доброчесності (плану роботи наукового товариства «Мудра сова») учні 9 класів взяли участь у семінарі-практикумі «Академічна доброчесність в науковій діяльності»
Діти ознайомилися з вимогами написання пошуково-дослідницьких робіт, розглянули основні проблеми академічної доброчесності в навчальних та наукових роботах, що пов’язано з інтенсивною комп’ютеризацією та інформатизацією всіх аспектів людського життя. Під час проведення заняття учні оволоділи основними термінами академічної доброчесності, отримали необхідну інформацію про порушення АД та можливі санкції.
Керівник наукового товариства "Мудра мова", Світлана Тимошенко
Лідером енергозбереження може стати кожен, незалежно від віку... ДТЕК надійна компанія, завжди підтримує талановиту та ініціативну молодь! У 2020-2021 н.р. учні Липоводолинської спеціалізованої школи брали участь у Всеукраїнському проєкті «Енергоефективні школи: нова генерація» за підтримки компанії ДТЕК. Діти успішно опанували безкоштовні онлайн курси: ✅ «Основи енергопостачання та енергозбереження» для 6-8 класів; ✅ «Абетка з основ житлово-комунального управління» для 9-11 класів. Кулинич Валерія увійшла до списку найуспішніших енерджайзерів (перші 150 учнів та учениць) які вивчали курси. Учасники проєкту отримали дипломи та подарунки. Тож нумо зберігати ресурси Землі і разом піклуватися про здорове майбутнє!
18 вересня учні Липоводолинської спеціалізованої школи взяли участь у настановній навчальній сесії Сумського територіального відділення МАН України. МАНівці зустрілися з керівниками відділень, мали змогу обрати наукового керівника для свого майбутнього дослідження, поспілкуватися зі своїми однолітками, які вже займаються науково-дослідницькою роботою.
Діти активно попрацювали на лекційно-практичних заняттях, індивідуальних консультаціях та заняттях-тренінгах під керівництвом кращих науково-педагогічнх працівників ВУЗів області.
Бажаю всім плідно попрацювати у цьому навчальному році і отримати від цього задоволення!
Як відомо, фізика є одним із найскладніших предметів для засвоєння та вивчення. Організація експериментального дослідження дозволяє учням сприймати знання не у готовому вигляді, а здобувати їх самостійно. Експериментуючи учні 7-х класів виміряли густину овочів та використовуючи джерела інформації підготували повідомлення на тему «Овочі – як правильно харчуватися». Учні 10 класу експериментально вивчали роботу конденс
... Читати далі »
У рамках місячника природничо-математичних наук учні 8-х класів Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів взяли участь у реалізації проєкту з фізики на тему «Електричні явища. Електричний струм». Учні виконали дослідження за наступними напрямками: дослідження явища електризації, дослідження електричних ламп. (Робота, потужність електричного струму. Освітеність.), виготовлення та дослідження гальванічних елементів з овочів, отримання міді з мідного купоросу, дослідження електропровідності рідин. За умов групової роботи всі діти в класі отримали можливість говорити, висловлюватись. Така форма роботи дала учням можливість подумати, обмінятися ідеями з партнерами і потім озвучити це перед класом. Групи представляли свої результати у вигляді презентації та відео.
Вітаємо!!! Фесун Анна переможець (3 місце) III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2021 році
Відділення технічних наук. Секція «Технологічні процеси та перспективні технології»